Akademia Inwestycji Szerokopasmowych

Akademia Inwestycji Szerokopasmowych

Zaproszenie

Drogie Koleżanki i Koledzy z administracji publicznej, tej rządowej i samorządowej!

Szanowni Państwo z branży telekomunikacyjnej!  


Pragnę Was serdecznie zaprosić na szkolenia „Nowe regulacje dla inwestycji szerokopasmowych”, które będą realizowane w ramach kolejnej edycji Akademii Inwestycji Szerokopasmowych. 

Ogłosiliśmy największe w historii Unii Europejskiej konkursy na dofinansowanie projektów eliminujących białe plamy na internetowej mapie Polski. Przeznaczymy na ten cel ze środków Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy i Krajowego Planu Odbudowy dwa miliardy euro. 

Kolejny krok będzie należał do Was – realizacja inwestycji, dzięki której mieszkańcy znacznej części Polski będą mogli korzystać z szybkiego internetu. Aby inwestycje przebiegły szybko, będziecie potrzebowali sprawdzonych informacji uwzględniających aspekty prawne, techniczne i budowlane. 

Od czerwca do września br. będziemy prowadzić bezpłatne szkolenia, podczas których doświadczeni inżynierowie i prawnicy podpowiedzą Wam, jak realizować inwestycje telekomunikacyjne i rozwieją ewentualne wątpliwości. Wierzę, że dzięki sprawnej współpracy już niebawem temat białych plam na internetowej mapie Polski przestanie być aktualny. 

Szkolenia będą finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, 2014-2020 oraz z budżetu państwa.


Zapraszam serdecznie!

Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji